11 nap borünnep

A video

2015. május 06. - olvasóink írták

XX. Szegedi Borfesztivál kiállítól

Borászok, vendéglátósok, mindenki

Pincészetek

Agancsos Pincészet 36.
Antal Pincészet 64.
Áts Pincészet, Tarcal 38.
Babiczki Wine, Mátra 119.
Babits Pincészet, Tokaji borvidék 147.
Badacsonyi fröccsterasz 107.
Balla Géza Pincészete, Ménes 41.
Balog Árpád kézműves családi borászata 62.
Bárdos és Fia Pincészet 54.
Batthyány Pince 16.
Béla Borászat-Dűne Winery, Imrehegy 146.
Bernát Pince, Bonyhádvarasd 103.
Bezerics Borház 37.
Birkás Bor- és Pálinkaház 6.
Birkás Borház 26.
Bock Pince 32.
Bodri Pincészet 67.
Bogdán Birtok, Somló-hegy 178.
Borbély Családi Pincészet, Badacsony 135.
Borháló Szeged, Cezar Winery 61.
Bortrio Pincészet, Eger 108.
Brunyai Család Pincészete 82.
Brunyai Család Pincészete 127.
Budányi Pincészet, tokaji borok 113.
Csanádi Szőlőbirtok 122.
Csányi Pincészet 126.
Csobánci Bormanufaktúra 79.
Debreczeni-Ferenczi Családi Borászat 66.
Debrői Borok Háza 30.
Dél-Afrika borai 141.
Dénes Hegybirtok, Nagy-Somló 169.
Disznókő Szőlőbirtok 69.
Dörgicsei Borház 68.
Dula Pincészet 77.
Dúzsi Borászat 34.
Echo Pince, Dörgicse-Tihany 174.
Eke Bor, Badacsony 11.
Epermester Pincészet 89.
Eszterbauer Borászat 177.
Etyeki Kúria 83.
Fáncsi Hegyi Pince 65.
Fekete Borpince, Szekszárd 28.
Fekete Pince, Somló 142.
Figula 86.
Font Pincészet 52.
Frittmann Borászat 42.
Fröccsház 162.
Gajdos Pincészet 164.
Gál Lajos Pincészete, Eger 166.
Garger Pince, Soproni borvidék 170.
Gedeon Birtok 143.
Gelléri Pincészet 46.
Gere Tamás és Zsolt Pincészet 114.
Gregorián Borpince, Szent György-hegyi és Badacsonyi borok 97.
Gróf Apponyi Pincészete 131.
Günzer Tamás Pincészete 49.
Günzer Zoltán Pincészete 168.
Gyümölcsborok Háza 73.
Hajós-Bajai Borvidék 25.
Hegyalja Kincse Bt., tokaji borok 154.
Hegyi-Kaló Pince, Szomolya 63.
Heimann Pincészet 87.
Heinemann Testvérek Kft. 120.
Herr Pince, Szekszárd 106.
Hetényi Pincészet 55.
Hollókői József Pincészete, tokaji borok 152.
Hollókői Mihály Pincészete 137.
Horváth Pince, Hőgyész 133.
Imre Borpince, Badacsony 118.
István Borház Kft. 94.
Istvándy Pincészet, Badacsony 76.
Juhász testvérek, Eger 136.
Júlia Pincészet Tokaj Hegyalja, Tállya 112.
Kiss Krisztina Pincészete 144.
Koch Borászat 125.
Kontyos Borház 98.
Konyári Pincészet 18.
Kovács borház, Hajós 117.
Kunsági Borvidék 14.
Kunvin Borászati Kft. Jánoshalma 43.
Kvassay Pincészet, Villány 179.
Kvaszinger 104.
Laczko Borászat 15.
Lajvér Borház Kft. 150.
Lantos Borászat 45.
Laposa Birtok 105.
Légli Ottó 17.
Lelovits Tamás, Villány 149.
Levendula Pince 24.
Linbrunn Pincészet, Villány 88.
Lisicza Borház 70.
Ludányi András Pincészete, Gyöngyöstarján 78.
Maczkó Róbert, Villány 44.
Mádi Borház Manufaktúra 128.
Mayer Pince, Villány 12.
Mokos Pincészet, Villány 171.
Naphegy Pincészet 129.
Németh János, Szekszárd 39.
Nyakas Pincészet 8.
Olaszbor.hu 56.
Ősi Gábor Pincészete, Villány 99.
Ősi Gábor Pincészete, Villány 163.
Ősi Pince, Villány 124.
Palota Pince, Sümeg 5.
Pannon Tokaj Pincészet 53.
Pannonhalmi Apátsági Pincészet 175.
Petrény Winery 7.
Petrény Winery 109.
Polgár Pincészet, Villány 153.
Polyák Borászat 85.
Prantner Pince 102.
Ráspi fertőrákos 121.
Riczu - Stier, Villány 40.
Royal Tokaji Borászat 33.
Royal Tokaji Borászat 115.
Royalsekt Pezsgőpincészet Zrt. 23.
Rozépont 132.
Sajgó Pincészet-Tolcsva-Bor Kft., Tokaji borvidék 148.
Sauska 140.
Sebestyén Pince, Szekszárd 173.
Sendula Bor és Pálinkaház 20.
Sidewayz Borkereskedés 92.
Sike Pincészet, Eger 123.
Skizo, Badacsony 176.
Soma Borpince, Balaton 165.
Soma Borpince, Nivegy-völgy 9.
ST Gyümölcsbor 22.
Sümegi és Fiai Pincészet 50.
Szabó Laci Pincészete, Váralja 134.
Szeleshát Szőlőbirtok 110.
Szende Pince, Villány 31.
Szent György Pince, Badacsony 75.
Szőke Pincészet, Halsi Borászati Kft. 27.
Szentpéteri Borpince 151.
Takler Borbirtok 172.
Thummerer Pince 138.
Tibi Atya 84.
Tokaj Hétszőlő 35.
Tóth Pincészet, Ásotthalom 96.
Tringa Borpince, Szekszárd 29.
Tűzkő Birtok 71.
Újvári Pincészet, Szeged Kiskundorozsma 10.
Ungerbauer Családi Borpince 95.
Varga Pincészet 51.
Varsányi Pincészet, Verpelét 167.
Vass-Bor Kft. 93.
Vesztergombi Pince, Szekszárd 116.
Vinatus Pince 47.
Vineum Borház, Tállya 80.
Virághegyi Bor, Szekszárd 81.
VYLYAN Pincészet 145.
Wunderlich Családi Pincészet 19.
Zsirai Pincészet 130.

Vendéglátás


3. Puskás Kifőzde
13. Halas finomságok
21. Túrófánk
48. Balaton Grill
57. Nemes Kemencés kenyérlángos
58. Twist & Chips
59. Magyar Sajtkésztők Kézműves Céhe
60. Balázsházi Hentesáru
90. Pizzatorony
91. Szigeti Grill
100. Erdélyi Kürtöskalács
101. Mariann Lángosa
155. Tiszavirág Hot-Dog
156. Kenyérlángos - Szittya Pita Bt.
157. Makra Lángos-ház
158. Sparhelten sült lepény
159. Bajor fahéjas mandula, mogyoró
160. Mr. Marcipán
161. Magyar Rétesház
181. Kovács Kalács
183. Nagy Fa Tál

Egyéb

1. Mentő
2. Biztonsági szolgálat
4. boraszportal.hu
72. Segafredo kávézó
74. Rézangyal Pálinkaház
111. Segafredo kávézó
139. Magna Cum Laude Pálinkaház
180. Információ és pohárárusítás
182. Borfeszt TV
184. Segafredo kávézó

Millenniumi kávéház programja

Millenniumi Kávéház

május 15-21.
Dugonics tér

MÁJUS 15. PÉNTEK

18.00 Stojši Jovan zongorázik
20.00 Chicago Jam Fever - örömzene a Gumbo Funk Projekt vezetésével
21.00 Tűz-Játék - Előadja: Goldi

MÁJUS 16. SZOMBAT

16.30 A Brass On The Road
17.00 Kegyetlen Koppány, a Pannon-tenger kalóza - Kortárs cirkuszi műsor Goldival
19.00 A Retrock zenekar nagy koncertje
20.30 Tűz-Játék - Előadja: Goldi

MÁJUS 17. VASÁRNAP

16.00Kegyetlen Koppány, a Pannon-tenger kalóza Kortárs cirkuszi műsor Goldival
18.00 Korcsmáros Réka és Kukovecz Pál koncertje
20.00 Nagy Renáta és Pálinkó Péter estje

MÁJUS 20. SZERDA
19.00 Xenia Kotsusheva (Krasznojarszk) gitározik

MÁJUS 21. CSÜTÖRTÖK
19.00 A PopArt zenekar koncertje

 

Kincs tér program

Szeged Napja Ünnepségsorozat

Kincs tér
május 22-25.
Dugonics tér

május 22. péntek

Árkád Szeged színpad

13.30 Klúg Péter Művészeti Szakiskola Jelnyelvi produkció
14.30 Mesecsokor
Juhász Márk: A bolond falu
Kócsó Zalán: Mese Misikéről
Kócsó Mátyás: Mesék meséje
Gyimesi Zsófi: Boszorkány-szépségverseny
Moldován Gergely Zsolt: A néma királykisasszony

15.00 Népzene, hangszerbemutató: Patyi Zoltán, Nagy Gábor, Králik Gusztáv
17.00 Cristian Fodor és a Gyulafehérvári „Dor” népzenei együttes folklórműsora a Budapesti Román Kulturális Intézet Szegedi Fiókintézetének szervezésében
18.00 Tánctér
20.30 Tűzshow-Goldi
21.00 Táncház a Ménkű bandával

Egész nap: Napos Oldal a sérült Emberekért Alapítván: „Ismerj meg és fogadj el!”

május 23. szombat

10.00 Csanádpalota Városi Ifjúsági Fúvószenekar (Vezényel: Mátó Mátyás)
11.00 Korinda zenekar
13.00 Szeged Táncegyüttes gyermek csoportjai
14.30 Kegyetlen Koppány a Pannon tenger kalóza - kortárs cirkuszi produkció
16.00 Lengyel, ukrán, szerb és örmény néptáncosok, török zenészek fellépése a Csongrádi Múzsa Művészeti Egyesület szervezésében
18.00 Nemzetiségi Gála
20.30 Tűzshow-Goldi
21.00 Szerb táncház – zenél a Bánát zenekar

május 24. vasárnap

10.00 Zenés Zöld Mozgás az ETKA JÓGA alapján
11.30 A tengerkék kutyus - a Kövér Béla Bábszínház előadása
13.00 Tappancs - A felelős kutyatartásért: kutyabemutatóval egybekötött előadás
14.00 "Minden, ami Tánc!" - Royal Balettiskola (Szeged) klasszikus és modern koreográfiák
15.00 Szeged Táncegyüttes gyermek csoportjai
16.00 Geometro zenekar - jazz-fusion
17.00 Kegyetlen Koppány a Pannon tenger kalóza- kortárs cirkuszi produkció
19.00 Kucubanda
20.30 Tűzshow - Goldi
21.00 Bolgár Táncház a Balkán Táncegyüttessel

május 25. hétfő

10.00 PÜNKÖSDÖLŐ - Megelevenedő hagyományaink
Májusfaállítás – Bolgárdíszfaiskola felajánlásával
Pünkösdi Királyválasztás - családok versenye
Jelentkezés sms-ben, e-mailen: Aradi Ágnes, Tel.: 30/655-8005, agi.aradi@gmail.com
Jelentkezési határidő: 2015. május 22.
-lovaglás (segway)
-iszapjárás
-futás
-asszony-cipelés
-kislabda dobás
-kötélhúzás
-kakasütés
Eredményhirdetés – díjkiosztás
10.00-14.00 Alsóvárosi Tájház Kézműves foglalkozás
14.30 Irish Pearls - ír sztepp tánccsoport
15.00 SZIN Tehetségkutató
20.00 Newl & Zola


2015. május 22-25-ig
Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark jurtájában: rokkázás, kézi orsózás, körmönfonás, gyermekeknek lépegető falovacska, színező

 

Dóm téri kavalkád

Szeged Napja Ünnepségsorozat

Dóm téri kavalkád
május 21-25.
Dóm tér

EPAM színpad

május 21. csütörtök

19.00 Wellhello koncert

május 22. péntek

16.00 Csizma az asztalon, vagy zongorák a flaszteron?
A tér nyugati oldalán a leghíresebb klasszikus slágerek hangoznak fel
kiváló pianisták előadásában. A frakk és a fehér kesztyű csak az előadók számára kötelező!
A tér ellentétes oldalán a könnyű műfaj kiválóságai szórakoztatják a zongoramuzsikára éhes hallgatóságot.

19.00 Szeged Szimfonik All Stars - Stílus kavalkád, avagy könnyűzene szimfonikus köntösben!
Szeged város nemzetközi porondokon is elismert, népszerű együttesei egy műsorban lépnek fel a Dóm téren. Igazi sztár-kavalkád!
A Molnár Dixieland, a Fool Moon és a Honeybeast megismételhetetlen parádéja a Szegedi Szimfonikus Zenekar kíséretével.
A karmester a Symphonic Live műsorok művészeti vezetője: Balogh Sándor.
Műsorvezető: Lukácsházi Győző

május 23. szombat

10.00 - 16.00 Fúvószenekari találkozó

10.00 Fricsay Ferenc Városi Fúvószenekar, Szeged
Karnagy: Gyimóti Zoltán

11.00 Kunszentmártoni Városi Fúvószenekar
Karnagy: Tassonyi Zsolt

12.00 Szentes Város Fúvószenekara
Karnagy: Mihály Béla

13.00 Csanádpalota Város Ifjúsági Fúvószenekara
Karnagy: Mátó Mátyás

14.00 MH 5. Bocskai István Lövészdandár Zenekara
Karnagy: Kovács István őrnagy

15.00 Szegedi Deák Big Band
Karnagy: Kiszin Miklós

17.00 Varga János Project - 60. születésnapi koncert
20.00 Rúzsa Magdi koncert
21.30 Tűzijáték

május 24. vasárnap

14.00 Salsa Juanita
15.30 Stone koncert
17.30 Gypo Circus koncert
20.00 Demjén Ferenc koncert

május 25. hétfő

10:00 Szabadszínpad
Utcazenészek a Dóm téren
Fellép:
C.2.1.C Zenekar
Gőzerő
JackDanimalZ

 

Gasztroudvar 2015.

Szeged Napja Ünnepségaorozat

május 15-25.
Gasztroudvar
Klauzál tér

Oberbank színpad

május 15. péntek

15.00 Huckleberry Guys
16.30 Brass On the Road
17.30 Storyville Jazz Band
21.00 Pély Barna és a Bourbon Street Band

május 16. szombat

16.00 Bereczki Szilvia
17.00 MásKÉP
18.00 Oláh Gergő akusztik
20.00 Alibi

május 17. vasárnap

15.00 Running Beans
16.00 GEO
17.00 Dodgem - "Magyarország legjobb sulizenekara"
18.30 The Rockforce
20.00 Cseh Tamás est

május 18. hétfő

15.00 Mea és tanítványai
16.00 Molnár Alíz
17.00 Gór Nagy Mária Színitanoda - Szegedi Tinitanoda
17.30 Almási Enikő és az Enymore zenekar
19.30 Fényes Szabolcs est

május 19. kedd

15.00 Báder Béla és zenekara
17.00 La Gitane Manouche feat. Mathias Kerenyi
18.00 Arura Trió
20.00 Fabula Rasa

május 20. szerda

15.00 Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola
17.00 Premier Művészeti Szki.
18.00 Kelda akusztik
18.30 Hóra Színház
20.00 Rozsdamaró táncház

május 21. csütörtök

15.00 Őrtorony
16.00 Zenevan
17.00 Crossroad
19.00 Szabó Tamás és zenekara
21.00 Gitár Triász - Nagy Ádám, Pély Barna, Mohai Tamás

május 22. péntek

14.00 La musica Italiana
15.30 The Brasil
17.00 Salsa Juanita
18.00 Bachata Magyar Bajnokság
20.00 Latin Combo

május 23. szombat

10.00 Szegedi Szimfonikus Zenekar - fúvós flashmob
Szóljanak a kürtök és trombiták, harsogjanak a harsonák, peregjenek a dobok!
Igazi fesztivál-hangulatot varázsolnak a Szegedi Szimfonikus Zenekar rézfúvósai kicsiknek és nagyoknak, akik e korai órán, már délelőtt 10 órakor magukhoz kívánnak térni az előző napi programok nyújtotta kábulatból.
11.00 Vántus István ZMK
12.00 Kalungu Ütőegyüttes
13.00 Szegedi Szimfonikus Zenekar - hegedű trió
Sírj, sírj hegedű! Már a Titanicon is ezt húzták!!
Könnyfakasztó nosztalgiaműsor a Szegedi Szimfonikus Zenekar vonósainak előadásában. Terítéken a XX. sz. első felének slágerei. Táncolni szabad! Ajánlott korosztály: 1-111 esztendő.
14.30 ZMK harsona quartet
15.30 Harmonika egyveleg
17.30 Elektrons
20.00 Vasárnapi Fiúk

május 24. vasárnap

10.00 Csiga duó
11.00 Grimm-Busz Színház
12.00 Pinceszínház
13.30 Kelemen László Színitanoda
14.30 Mini színház
16.00 Kozmosz Egyesület - Salsation flashmob
16.30 König Szalonzenekar
17.30 JackDanimalZ
19.00 Éliás Gyula Jr.
21.00 Veres Mónika All Stars

május 25. hétfő

9.30 Fogarassy Judit Balett és Jazztánc Stúdió
11.00 CDC Tánciskola
11.30 Fiona Fitness
12.00 Villa Negra
14.00 Juniolds
17.30 Babra zenekar
19.30 Blues B.R. Others Show

A XXI. Szegedi Borfesztivál programja

Szeegd Napja Ünnepségsorozat

május 15-25.
XXI. Szegedi Borfesztivál
Széchenyi tér

május 15. péntek

17.00 Borrendek felvonulása a Dugonics tértől a Széchenyi térig a Pavane Együttessel

INFINITI színpad

17.30 Megnyitó
18.00 Young Lovers
19.00 Show Brass Band
21.00 Volvox

DAMONA színpad

18.30 Hungarian Guitar Drifting Moments
19.30 Rambling Blues
21.00 Vári Band

május 16. szombat

INFINITI színpad

17.00 Borban az igazság! Cseh Antal és Kónya Kriszta műsora
18.30 Szeged Live Band
20.30 Útközband

DAMONA színpad

17.00 Sidó Attila és Django Band
19.00 Kökény Attila
20.30 Doc Piano Band

május 17. vasárnap

INFINITI színpad

17.00 Collection Duo
18.30 Bon Bon
19.00 Pumpkins
21.00 Rozsdamaró táncház

DAMONA színpad

17.00 Lounge Melody
19.00 Zabos Regina és a Noise Hackers feat. Matthew Mitchell
21.00 Party Art's OK

május 18. hétfő

INFINITI színpad

17.00 Borverseny eredményhirdetése
17.30 Berecz András mesél
19.00 Zongorapárbaj: Vágó Tibor vs. Doc Piano
20.30 Vajdasági Mulató: Varga Rudi és Bandája

DAMONA színpad

17.00 Népzene tiszta forrásból
19.00 Tóth Vera
19.30 SEX együttes
21.00 Jaffa zenekar

május 19. kedd

INFINITI színpad

17.00 Omlett
19.00 The Biebers akusztik
20.00 Gébert-Ulbert Project feat. Pákai Petra
21.00 Várkonyi Tibi bulivonat

DAMONA színpad

17.00 Ozone Mama unplugged
18.30 MATASZ Dél-Alföldi Harmonikabarátok Klubja
19.30 Bakró József és zenekara
21.00 Coco Bongo

május 20. szerda

INFINITI színpad

17.00 MATASZ Dél-Alföldi Harmonikabarátok Klubja
18.30 Történetek dalokról - Pély Barna szerzői est
20.00 Casino együttes

DAMONA színpad

17.00 Mátó Mátyás
18.30 Peter and Pan
19.30 Janicsák Veca
20.30 Black Five

május 21. csütörtök

INFINITI színpad

17.00 Black Point
18.30 Blues Bell
20.00 Radics Gigi
21.00 Indigó

DAMONA színpad

17.00 Komolyzenei percek
18.30 Zűrös Banda - balkan special
20.00 Villa Negra mulató

május 22. péntek

INFINITI színpad

19.00 Szeged Jazz Trió
21.00 Colorado Country Band

DAMONA színpad

19.00 Charlie
20.30 Bara Party

május 23. szombat

INFINITI színpad

17.00 Babos Gyula
18.30 Dr. Molnár Gyula Quartet
19.30 Delhusa Gjon
21.00 Jaffa Trió

DAMONA színpad

17.30 Szirtes Edina - Blue Valentine
19.00 Zséda
21.00 Dollár Boys

május 24. vasárnap

INFINITI színpad

17.00 Belmondo akusztik
19.00 Berki Tamás Jazz Trió
21.00 Szeged Live Band

DAMONA színpad

17.30 Falusi Mariann
19.30 Rambling Blues
21.00 Minor

május 25. hétfő

INFINITI színpad

17.00 Gumbo Funk Project
19.00 Bornai Tibor és a Komoly Férfiak
21.00 Zsomboys

DAMONA színpad

16.30 Maja világa
18.00 Dodgem
21.00 Coco Bongo

Így tájékozódhatsz könnyen az idei borfeszten

Idén már sokkal könnyebb dolguk lesz azoknak, akik kilátogatnak a Szeged Napja Ünnepségsorozat rendezvényeire. A szegedi INFOtec Kft. a februárban publikált négy mobilalkalmazás után a következő hetekben egy újabb appot jelentet meg, Szeged Napja 2013 elnevezéssel, ami nagyban megkönnyíti majd a programok és a helyszínek közti eligazodást - írja a szegedcafe.hu. A részletek kattintás után.

Szegedre jön az Utcazene Fesztivál

2013. május 22-26 között, a Dugonics Tér, Árpád Tér, Kárász utca, Dóm Tér útvonalon a Szeged Város napjai rendezvény sorozat keretében. Húsz amatör zenekar és két meghívott fellépő várja majd a látogatókat.

A zenekarok listáját hamarosan megtalálhatjátok az oldalunkon.

A kiemelt fellépőink, a Maszkura és a Tücsökraj akik 24.-én lépnek fel a nagyszínpadon, majd 25.-én az Ocho Macho követi őket.

Vasárnap a közönségszavazatos amatőr csapatoké a pódium.

További információ hamarosan a www.utcazenefesztival.hu oldalon.

Változások a közlekedésben

A Szeged Napja Ünnepségsorozat rendezvényei miatt az alábbi forgalomkorlátozások várhatók:

 

Oskola utca és Dóm tér keleti oldala (SZOTE felől)
Megállási tilalom, lesz érvényben május 24-én, 18.00 órától május 28-án, várhatóan 04.00 óráig.
Behajtani tilos lesz érvényben május 24-én, 24.00 órától május 28-án, várhatóan 04.00 óráig.

Belvárosi híd, Híd utca, Széchenyi tér déli és keleti oldala
(Kelemen u.-Kiss Menyhért u.)
Lezárásra kerül május 25-én, 24:00 órától május 28-án reggelig
várhatóan 04.00 óráig.

Tovább